اخبار شاعران معاصر

اسکرول بار

ابزار وبلاگ

گوشه ای دنج در دنیای مجازی

تبلیغات


متن مصاحبه ی سایت روزپلاس با روزبه معین

یکشنبه 17 مرداد 1395

 

متن مصاحبه ی سایت روزپلاس با روزبه معین
 
 
سرویس کافه هنر روزپلاس : اگر اهل شبکه های اجتماعی باشید و کمی علاقه مند به هنر و ادبیات حتما نام روزبه معین را شنیده اید و یا حداقل نوشته های اورا خوانده اید ، نوشته هایی که به عنوان بخشی از کتاب ، قهوه سرد آقای نویسنده ، آنتارکتیکا 89 درجه جنوبی ، وقتی که باران پیانو مینوازد و ... در فضای مجازی منتشر میشود ، جذابیت این نوشته ها به حدی بود که به گفته گو خالق این آثار بنشینیم . در ادامه گفت و گوی  روزپلاس با این نویسنده جوان را میخوانید  .
 
 
یک حس عمیق در نوشته های شما وجود دارد که باعث جذب خواننده می شود ، این احساس از کجا سرچشمه میگیرد ؟ آیا تجربیات شخصی در این نوشته ها تاثیر گزار است ؟
 
هر نویسنده ای قطعا از احساسات و تجربیات شخصی بهره میگیرد ، اما باید بدانیم کسی که قلم به دست میگیرد نسبت به سایرین دید وسیع تر دارد و این طور نیست که تمام نوشته های برای خود شخص اتفاق افتاده باشد ، حتی گاهی میشود از مکالمات دو نفر در اتوبوس و تاکسی الهام گرفت برای خلق داستانی جدید ، شاید هم برخی اتفاقات شخصی وارد داستان شود .
اجازه بدهید این طور بگویم ، یک نویسنده باید ببیند مانند شخصی که کر و لال است ، باید بشنود مثل کسی که نابینا است ، باید لمس کند مثل کسی که هیچ حس دیگری ندارد ، تا بتواند با محیط ارتباط لازم را برقرار کند واز درک آن در نوشته هایش استفاده کند .
 
گفت و گو با  خالق اثر قهوه سرد آقای نویسنده : بهترین نوشته ام به نام وودی آلن در تلگرام میچرخد !
 
 
در باره کتاب هایی که تا کنون منتشر کرده اید بگویید 
 
شروع فعالیت من با نمایش نامه نویسی بود و در این حوزه تنها کتاب هنگامی که باران پیانو می نوازد" منتشر شده است، که یک داستان_نمایشنامه است، اما درباره سوال مردم که بسیار به من لطف دارند و مدام درباره نحوه خرید کتاب ها می پرسند باید بگویم که "قهوه سرد آقای نویسنده" هنوز انتشار نیافته است و هنوز موفق به دریافت مجوز نشده است . البته چندین کتاب دیگر نوشته ام مانند "عطر چشمان او" ، "کتاب فروشی خیابان 21 ام شرقی" ، "آنتارکتیکا ، 89 درجه جنوبی" و ... که البته ترجیح میدهم پس از انتشار کتاب قهوه سرد آقای نویسنده، درباره نحوه ادامه فعالیتم تصمیم بگیرم .
 
برای دیدن ادامه ی مصاحبه به ادامه مطلب بروید

اثر جدید فاضل نظری با نام "کتاب" منتشر شد

دوشنبه 13 اردیبهشت 1395

 

از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شد؛ رونمایی از آخرین سروده های فاضل نظری

مجموعه سروده های تازه فاضل نظری با عنوان «کتاب» که به تازگی از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است، ساعت 17 یکشنبه 12 اردیبهشت ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) رونمایی شد.

به گزارش فرهنگ و هنر؛ مجموعه شعر «کتاب» پنجمین دفتر شعر نظری، شامل 39 غزل با مضامین عاشقانه و عارفانه و اجتماعی است.

فاضل نظری در باره نام تازه این دفتر شعر این گونه توضیح می دهد: «کتاب» پیش از هر چیز نام معجزه پیامبر عزیزمان است و من با این نام گذاری در صدد بودم تا اهمیت این معجزه را یادآوری کرده باشم. از سویی دیگر انتخاب این نام تلاشی است برای نشان دادن اهمیت کتاب و خواندن.

 

زندگینامه ی فاضل نظری در ادامه مطلب


نمایش صفحه ی 1 از 1
 
خوش آمدید میهمان
نام کاربر :
کلمه عبور:
بازدیدهای امروز : 209
بازدیدهای دیروز : 232
بازدیدهای هفته : 892
بازدیدهای ماه : 2167
بازدیدهای سال : 87193
کل بازدیدها : 105599
کاربران آنلاین : 0 نفر
میهمان های آنلاین : 24 نفر
کل اعضا : 3 عدد
کل مطالب : 220 عدد
کل نظرات : 32